Sposób na porządek w spiżarni

Daniel

Spiżarnia spełnia ważną funkcję w każdym gospodarstwie domowym. Gromadzi się w niej przetwory i inne produkty żywnościowe wymagające specjalnych warunków przechowywania, a czasem także urządzenia, na które nie ma miejsca w kuchni. Warto więc zatroszczyć się o to, aby mimo natłoku przedmiotów w spiżarni panował porządek. Dzięki temu będzie można z niej bezpiecznie i wygodnie korzystać. Skutecznym sposobem na pokonanie bałaganu w spiżarni jest zaopatrzenie się w regał.

Wierność tradycji

Wybierając regał do spiżarni w różnych rozmiarach, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, z jakiego materiału został wykonany. Można zdecydować się na tradycyjny drewniany model. Dawniej ten typ regału był najczęściej wykorzystywany do przechowywania przetworów, jednak dziś coraz częściej odchodzi się od niego. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest kwestia utrzymania mebla w czystości, ponieważ drewno wymaga regularnych konserwacji. Może również ulec trudnym do usunięcia zabrudzeniom, a nawet zniszczeniu, w sytuacji gdy dojdzie do wycieku płynu z butelki lub słoika. Mimo to nadal ceni się drewniane regały ze względu na wysoką wytrzymałość.

Powiew nowoczesności

Obecnie najwięcej kupujących decyduje się na regał do spiżarni wykonany z plastiku lub metalu. Regały plastikowe doskonale sprawdzą się gdy w spiżarni nie ma zbyt wiele przedmiotów lub nie są bardzo ciężkie. Modele tego typu montuje się w łatwy i szybki sposób. Zazwyczaj zajmują mało miejsca i bez trudu można je wyczyścić. Ponadto są odporne na wilgoć, dzięki czemu można je wykorzystać również w innych pomieszczeniach np. piwnicach czy garażach.

Kiedy spiżarnia pełna jest wszelkiej maści przetworów, najlepiej zdecydować się na metalowy regał. Jest on równie stabilny i solidny jak regał wykonany z drewna a dodatkowo dobrze utrzymuje się go w czystości. Ponadto regały metalowe występują w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że można ciekawie zaaranżować przestrzeń spiżarni, dzięki czemu korzystanie z niej stanie się przyjemnością.

Ceny regałów

Wybierając regał do spiżarni, należy wziąć pod uwagę także ich koszt. Najczęściej pojawiające się na rynku ceny to:

  • ok. 80-300 zł za regał plastikowy
  • ok. 70-200 zł za regał metalowy
  • ok. 50-400 zł za regał drewniany.

Można zdecydować się również na nabycie używanego mebla w niższej cenie. Jednak w takim przypadku nie ma gwarancji czy będzie on równie bezpieczny i sprawny co nowy produkt.

Regał spełnia ważną funkcję w spiżarni, gdyż zapewnia wygodę w korzystaniu ze zgromadzonych w niej produktów. Dodatkowo może wpłynąć na odbiór samego pomieszczenia. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem najlepiej pasującego modelu.